Höstterminen är igång
SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Partille Taekwon-Do Klubb
TRÄNING FÖR ALLA ÅLDRAR - GEMENSKAP - KVALITET - GLÄDJE - ENGAGEMANG

Svartbälten
Aktiva
Namn Grad Nr
Henrik Drottz IV Dan Pa-4-1
Jonatan Rydberg IV Dan Pa-4-2
Simon Easterling IV Dan Pa-4-3
Mikael Thorkilsson III Dan Pa-3-5
Martin Persson III Dan Pa-3-6
Tobias Hulterström                     II Dan Pa-2-5
Mats Fredrikson II Dan Pa-2-10
Emil Fredrikson I Dan Pa-1-31
Kristina Benroth I Dan Pa-1-35
Crystal Örnberg I Dan Pa-1-38
Filippa Berndtsson I Dan Pa-1-39
Magnus Berndtsson I Dan Pa-1-40
Aleksander Zamac I Dan Pa-1-41
Linda Wärff I Dan Pa-1-42
Sofie Fredrikson I Dan Pa-1-43
Ellie Karppinen I Dan Pa-1-44
Rasmus Gullander I Dan Pa-1-45
Elias Sahli I Dan Pa-1-46
Rebecka Ivarsson I Dan Pa-1-47
     
Ej Aktiva    
Namn Grad Nr
Kalle Bryntesson III Dan Pa-3-2
Tim Van Loo II Dan Pa-2-1
Anton Gerrbo II Dan Pa-2-3
Khaled Sahli II Dan Pa-2-11
Jonas Wilström I Dan Pa-1-1
Johan Gustavsson I Dan Pa-1-2
Martin Koitrand I Dan Pa-1-3
Christofer Lundberg I Dan Pa-1-4
Ronja Ek I Dan Pa-1-5
David Reinedal I Dan Pa-1-6
Iman Afsharkas I Dan Pa-1-9
Nina Tahmasebi I Dan Pa-1-10
Jessy Nassif I Dan Pa-1-12
Matilda Nilsson I Dan Pa-1-13
Robin Bengtsson I Dan Pa-1-15
Mattias Ollas I Dan Pa-1-16
Anton Mellgren I Dan Pa-1-19
Mina Dahl I Dan Pa-1-22
Andreas Lindholm I Dan Pa-1-23
Fisnik Bara I Dan Pa-1-24
Steven Heiskanen I Dan Pa-1-25
Erik Sjöback I Dan Pa-1-26
Ann-Marie Brömvik I Dan Pa-1-27
Jasper Wärff I Dan Pa-1-28
Richard Parsmar I Dan Pa-1-29
Leo Wärff I Dan Pa-1-33
Andreas Ring I Dan Pa-1-34
Max Gustavsson I Dan Pa-1-36
Hannes Torgnysson I Dan Pa-1-37
Svenska Mästare
2018
  • Mina Dahl - Mönster 1-2 Dan
  • Mina Dahl - Kamp -62 kg
  • Erik Sjöback - Kamp -68 kg (Junior) 
2017
  • Jonatan Rydberg - Mönster 3 Dan
  • Mina Dahl - Mönster 1 Dan
  • Mina Dahl - Kamp -62 kg
  • Emil Fredrikson - Mönster 4 Kup-1 Dan (Yngre junior)
2016
  • Mina Dahl - Mönster 1 Dan
  • Simon Easterling - Mönster 3 Dan
  • Leo Wärff - Mönster 4-1 Kup (Kadett)
2015
  • Mina Dahl - Mönster 1 Dan (Junior)
  • Mina Dahl – Kamp -60 kg (Junior)
  • Partille TKD – Lagmönster
    • Henrik Drottz
    • Tobias Hulterström
    • Simon Easterling
    • Mikael Thorkilsson
    • Mina Dahl
2014
  • Mina Dahl - Mönster 1 Dan (Junior)
  • Mina Dahl – Kamp -60 kg (Junior)
  • Henrik Drottz - Krosstekniker
2013
  • Mina Dahl - Mönster 4-1 Kup (Junior)
 2010
  • Robin Bengtsson – Kamp -63 kg (Junior)
 2009
  • Mattias Widbom - Mönster 3 Dan
 
Sponsorer
Samarbetspartners
Partille TaekwonDo
Sociala Sidor
Förbund
Stöd Partille TaekwonDo